Harnaś

Harnaś to również piwo polskie należące do piw jasnych. Jest ono produkowane na terenie Polski w Browarze Okocim przez spółkę Carlsberg Polska. Jak większość polskich piw można je spotkać w postaci puszek i pół litrowych butelek. Piwo to zawiera 6,0 % zawartości alkoholu. Jest to piwo znane i cenione przez społeczeństwo.

Piwo tej marki ma swoje specyficzne logo a jego żółte opakowania są wszystkim doskonale znane. Dodatkowo marka ta jako, że producent jest sponsorem klubu piłkarskiego o nazwie Widzew Łódź jest elementem wyróżniającym koszulki tego zespołu sportowego. Piwo Harnaś również jak wcześniej wspomniane marki piwa otrzymało nagrody za smak i gatunek piwa jakim jest.

Na swoim koncie posiada już dwa złote medale otrzymane w 2008 i 2009 roku w konsumenckim konkursie piw pod nazwą „ Chmielaki Krasnostawskie” i w konkursie Monde Selection za jakość piwa. Również marka ta na swoim koncie ma trzecia nagrodę w postaci srebrnego medalu otrzymana w 2008 roku w konkursie European Beer Star, który odbył się w Bawarii.